0544 4096500
+90 (224) 233 0 300

Sık Sorulan Sorular

Teminat Ücreti

 

Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 300 TL ila 2.500 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından ön provizyon (bloke). Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 7 gün içerisinde tamamen iade edilmektedir.

 

Araçlarınızın kaskosu var mı?

 

Tüm araçlarımızın rent a car kaskosu bulunmaktadır. Kusurlu kaza durumlarında yada tek taraflı hasar durumlarında araç kasko bedeli üzerinden %2 muafiyet uygulanmaktadır.Ancak kaskonun geçerli olabilmesi için yetkili merciiden “Trafik Kaza Raporu” ve “Alkol Raporu” ile birlikte, diğer tarafın evrakları, ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta fotokopiler vs… temin etmeniz ve en geç 24 saat içinde ofisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

 

Rezervasyonlar için belli bir zaman kısıtlaması var mı?

 

Rezervasyonlarınız için bir zaman sınırlaması yoktur. Ancak ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız talep ettiğiniz aracın temini o derece rahat olacaktır. Geç yapılan rezervasyonlarda, istediğiniz araç elimizde bulunmayabilir. Böyle bir durumda, geniş araç filomuzdan, başka bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.

 

Rezervasyonumun iptal edilmesi veya gerçekleşmemesi ihtimali var mı?

 

Şirketimiz tarafından rezervasyon iptali bugüne kadar olmamıştır. Talep ettiğiniz aracın temin edilemediği durumlarda (kaza, büyük bir arıza veya geç dönmesi gibi çok sık olmasa da istem dışı oluşabilecek durumlarda) muadili veya bir üst modeli temin ediyoruz.

Kredi kartımla ödeme yapabilir miyim?

 

İster mailorder, isterseniz araç tesliminde slip yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile yapılan ödemelerde toplam fiyat üzerinden %18 K.D.V. uygulanacaktır.

Depozito nedir, neden alınır?

 

Depozito uygulamamız kaza anında raporların alınmaması veya alkollü olarak araç kullanımında; gecikme, sürücü hatalarından doğan arıza ve hasarlarda kullanılır.Depozito, nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Alınan depozit kira kontratı üzerinde belirtilir. Aracın dönüşünde aksi durum olmadığı takdirde depozitonuz iade edilir.

Aracı benden başkası kullanabilir mi, bu durumda yapılacak işlem nedir?

 

Kullanabilir. Bu durumda diğer kullanıcının ehliyet bilgileri tarafımıza ulaştırılmalıdır. Kontrat üzerinde bilgileri olmayan kullanıcıların yarattığı hasar ve arızalar kasko kapsamı dışında kalacaktır.Dolayısıyla masrafların temini, tarafınızdan olacaktır.

Kaza veya arıza durumunda ne yapmalıyım?

 

KAZA DURUMUNDA, Aracın yerini değiştirmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu, Alkol Raporu ve karşı tarafın evrakları ,kullanıcı yabancı ehliyetli ise pasaport fotokopilerini alıp 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kiralamada yaş sınırı varmıdır?

 

Kiracı, en az 25 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 2 yıllık yerli veya yabancı ehliyete sahip olmalıdır.

Şirketler için kiralamada ne gibi şartlar aranmaktadır?

 

Şirketler için kiralamalarda bir sefere mahsus olmak üzere; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirket mektubu (kullanacak kişinin şirket adına araç kiralamaya ve kullanmaya yetkili olduğunu, kira ve kasko dışı hasarlarda ödemenin şirketiniz tarafından nakit olarak yapılacağını belirten,antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından imzalanmış), kullanıcı kişilerin ehliyet fotokopileri gerekmektedir.

Trafik cezası kullanım sonrası gelirse nasıl ödeyebilirim?

 

Aracın kullanımından sonra şirketimize tebliğ edilen trafik cezaları siz müşterilerimize ödemeniz için bildirilecektir

Hakyilturizm.com.tr / Her Hakki Saklidir

Bursa Web Tasarm, Ajans Senn